ВРТИЋ „БАЈКА“ – МУЗИКА И ЧАРОБНИ СВЕТ БАЈКИ

Пројекат „У чаробном свету бајки“ обогатили смо новим искуством посетивши музичку школу „Станислав Бинички“ .

Повод за ову посету била је посета позоришне трупе „Трубадубадури“ који су нас упознали са одређеним инструментима (клавиром и виолином) и музичким нумерама. Деца су показала интересовање за музику и музичке инструменте тако смо организовали посету музичкој школи.

Представници музичке школе су организовали мини концерт, а деца су пре извођења својих нумера заједно са наставницима представила своје инструменте. Деца су имала прилику да виде и чују музичке инструменте: харфа, флаута, виолончело и хармоника. Сазнали су занимљивости о овим инструментима. Pриликом слушања мелодија и препознала су неке нумере које су им деца свирала. Најбољи утисак на њих је оставила харфа, инструмент који свирају сирене.