УЧЕШЋЕ ПРЕДШКОЛАЦА НА МАНИФЕСТАЦИЈИ ПОЗНАВАЊА САОБРАЋАЈА  „ПАЖЉИВКОВА СМОТРА 2024.“

Пажљивкова смотра је национални пројекат који спроводи Агенција за безбедност саобраћаја Републике Србије са локалним самоуправама.

Намењена је деци предшколског узраста, као и ученицима првог и другог разреда основне школе, како би се њихово знање као најмлађих учесника у саобраћају подигло на виши ниво и тиме допринело већој безбедности.

Око 1100 деце из наше установе које је учествовало у овој акцији је показало велико интересовање за саобраћај и завидно знање на тесту.

Сигурни смо да ће стечено искуство помоћи деци када пођу у школу, тако што ће их оснажити да буду одговорни, самостални и безбедни учесници у саобраћају.

У зависности од нивоа приказаног знања, деца могу учествовати од предшколског преко општинског, регионалног до крајњег Републичког нивоа смотре.

Координатор смотре,

Александар Алексић с.р.