ПОЧЕО СА РАДОМ ВРТИЋ „ТЕСЛА НАУКА ЗА ЖИВОТ“

У понедељак, 28.10.2013. године., у Универзитетском насељу, у блоку 67, почео је са радом нови вртић „Тесла – наука за живот“. Уз веселе ноте химне Предшколске установе„11. април“, малишани Дечјег хора новобеоградских вртића започели су свечаност и на крилима маште, директорка Предшколске установе „11. април“ г-ђа Маја Стефановић,  многобројна публика, пријатељи, велики и мали другари, родитељи, комшије, баке и деке, сви заједно, отишли смо до других планета, играли са роботима,  чули Теслине мисли и уз торту прославили почетак рада новог вртића „Тесла – наука за живот“.

Васпитно образовним активностима из области науке деца ће имати прилику да у формираним интерактивним научним центрима развијају дивергентно мишљење. . Вртић ће имати неколико научних центара: центар географије „Живот на свим меридијанима“, центар сликарства „Уметник у мени“, музички центар „Музика у мојим очима“,  еколошки центар „Рециклирам стварам“, центар физичког васпитања „У игри заједно растемо“.

Објекат функционише по принципу енергетске ефикасности. За грејање и хлађење користи се обновљив извор енергије – топлотна енергија земље. Двориште вртића опремљено је по највишим стандардима, савременим мобилијаром и гуменом подлогом за игру.