Стручни скуп „Примена Монтесори вежби у подстицању раног развоја“ у вртићу „Срна“

Предшколска установа „11. април“ била је домаћин стручног скупа „Примена Монтесори вежби у подстицању раног развоја“ одржаног у суботу 26. октобра 2013. године у  вртићу „Срна“ на Новом Београду у организацији Монтесори друштва Србије.  Учесници су имали прилику да упознају неколико различитих приступа у раду са децом раног узраста кроз презентације излагача из земље и региона. Скуп су отворили директор Предшколске установе „11. април“ г-ђа Маја Стефановић и председница Монтесори друштва Србије г-ђа Ержебет Бедросијан. Програме раног рада са децом су представили г-ђа Јадранка Новак – психолог, Ива Баленовић – проф социјалне педагогије, спец. ране интервенције и Монтесори васпитач, Лигија Кроло – педагог и дефектолог, Јелица Бабовић – педагог, Тања Дојић – психолог.

Кроз практичне примере из праксе излагача, у оквиру две радионице, учесници су могли да сагледају могућност примене Монтесори материјала у раду са децом раног узраста.