Одржан Осми турнир у малом фудбалу новобеоградских предшколаца

У суботу, 1.6.2013. год., у Хали спортова на Новом Београду, одржана је традиционална манифестација “Осми турнир у малом фудбалу” у организацији ПУ “11.април”, са циљем подизања нивоа моторичких способности и васпитања у спортском духу родне равноправности. Новобеоградски предшколци су уз подршку својих родитеља и васпитача промовисали игру, спорт и здраве стилове живота. Навијачки клубови родитеља, деце, комшија и пријатеља допринели су фер и спортској атмосфери. Овогодишњи турнир у малом фудбалу, одржан је на Светски дан детета, чиме је Предшколска установа „11.април“ учествовала у обележавању овог дана.

Манифестација је употпуњена музичко забавним програмом који су припремили навијачи из вртића. Турниру су претходиле квалификационе утакмице, које су игране претходне недеље, у којима су учествовали дечаци и девојчице из свих предшколских група, њих 150. Осам мешовитих екипа се квалификовало за завршни турнир: „Славуј“, „Ластавица“, „Љубичица“, „Врабац“, „Чаролија“, „Срећко“, „Изворчић“ и „Звончићи“. Мечеве је судила васпитачица Марија Митровић, која је професионални фудбалски судија.

Пехаре су освојиле три победничке екипе:
I место – екипа вртића “Врабац“;
II место – екипа вртића “Ластавица“;
III место – екипа вртића “Срећко“.

Сви учесници су добили медаље и пакетиће изненађења.