„ПРИРОДА У ФОКУСУ ДЕЧЈЕГ ОКА“

У овиру Априлских дана новобеоградских предшколаца у вртићу „Изворчић“ 12.4.2013.год. са почетком у 17 часова, свечано је отворена изложба под називом „Природа у фокусу дечјег ока“. Изложбу је отворила Директорка Предшколске установе „11. април“, г-ђа Маја Стефановић, и на овај начин још једном подржала свестрани процес учења на предшколском узрасту. Истакла је да подстицањем дечјег самопоштовања и самопоуздања кроз уметнички израз, негујемо нове генерације малишана.

Подршку изложби дечје фотографије дала је и доцент на Академији лепих уметности, одсек фотографија, г-ђа Исидора Јузбашић.

Приказане су фотографије виђене оком детета. Кроз активности, малишани су овладали фотографисањем, сликали себе, своју околину, и представили дечји свет без филтера перспективе одраслог.

Изложба ових фотографија, открила нам је неки нови свет, ослобођен од идеје о савршенству. Зато су дечје фотографије веома вредне и за одраслог недостижне.