ПРЕДШКОЛСКА УСТАНОВА „11.АПРИЛ“ УЗЕЛА ЈЕ УЧЕШЋЕ НА XIII МЕЂУНАРОДНОЈ КОНФЕРЕНЦИЈИ

Предшколска установа „11.април“ узела је учешће на XIII Међународној конференцији на тему „Савремене тенденције у предшколском васпитању“ одржаној 5. и 6. априла 2012. године у граду Сандански у Бугарској,  са циљем унапређивања сарадње између установа које се баве предшколским васпитањем и образовањем у региону. Учесници конференције били су излагачи из предшколских установа Бугарске, Србије, Македоније, Републике Српске, Грчке. Предшколска установа „11.април“ представила се стручним радом „Дечји креативни еко центар“ који је настао развијањем програма „Рециклирај, сачувај планету“, аутора директорке Предшколске установе г-ђе Маје Стефановић. Кроз излагање је приказан рад на развијању програмских садржаја у контексту савремене предшколске праксе, у складу са савременим друштвеним тендецијама са посебним освртом на улогу предшколског детета као промотера очувања животне средине. Рад је представљен двојезично и похвањен је од стране организатора и учесника Конференције. Целокупан текст рада објављен је у Зборнику радова приказаних на Конференцији.

XIII конференција