„ПРИПРЕМА, ПОЗОР, КРЕНИ У ЗДРАВО И СРЕЋНО СУТРА“

У Хали спортова Нови Београд, 26.11.2011.год. у организацији Предшколске установе „11. април“, а у сарадњи са Атлетским клубом Нови Београд, одржан је V Атлетски митинг.

Митинг  је  свечано отворила Директор Предшколске установе „11. април“ госпођа Маја Стефановић, пожелевши добродошлицу свим малишанима, њиховим родитељима и свим гостима. Поздрављајући све присутне и многобројне учеснике Митинга, истакла је да већ пету годину за редом, васпитачи, деца и родитељи вртића Новог Београда шаљу јасну поруку о томе колико је   бављење спортом  добро и важно за будуће генерације.

Уследило је свечано  интонирање химне „Боже правде“ у извођењу Дечијег хора Предшколске установе „11. април“, а затим  спектакуларни дефиле свих учесника Турнира у изванредној атмосфери која је пратила одржавање целог Митинга, којој су доприносили навијачки клубови са пуних трибина.

На Митингу је учествовало преко 600 деце. Учествовале су екипе малишана из свих вртића Предшколске установе „11. април“, као и екипе из ПУ „ЧИКА ЈОВА ЗМАЈ“ ВОЖДОВАЦ, ПУ „РАКИЛА КОТАРОВ ВУКА“ ЛАЗАРЕВАЦ, ПУ „СУРЧИН“, ПУ „ЛАНЕ“ ГРОЦКА, ПУ „ПЕРКА ВИЋЕНТИЈЕВИЋ“ ОБРЕНОВАЦ, ПРЕДШКОЛСКА ГРУПА ОШ „НАДЕЖДА ПЕТРОВИЋ“.

Ове године позиву за учешће на V Атлетском митингу, одазвале су се и основне школе: ОШ „ЂУРО СТРУГАР“, ОШ „КРАЉ АЛЕКСАНДАР I“, ОШ „НАДЕЖДА ПЕТРОВИЋ“, ОШ „ЛАЗА КОСТИЋ“, ОШ „МЛАДОСТ“, ОШ „МАРКО ОРЕШКОВИЋ“, ОШ „ИВАН ГУНДУЛИЋ“.

Такмичили су се у три дисциплине: мини крос, мини спринт и препоне и збирни скок у даљ.

Резултати V Атлетског митинга  по дисциплинама у категорији предшколаца су следећи :

–          МИНИ КРОС:

1. ПУ „11.АПРИЛ“ ВРТИЋ „СРНА“
  2. ПУ „11.АПРИЛ“ ВРТИЋ „СЛАВУЈ“
  3. ПУ „11.АПРИЛ“ ВРТИЋ „ЗВОНЧИЋИ“

–          МИНИ СПРИНТ И ПРЕПОНЕ:

1. ПУ „11.АПРИЛ“ ВРТИЋ „СРНА“
  2. ПУ „11.АПРИЛ“ ВРТИЋ „ЗВОНЧИЋИ“
  3. ПУ“РАКИЛА КОТАРОВ ВУКА“, ЛАЗАРЕВАЦ

–          ЗБИРНИ СКОК У ДАЉ:

2. ПУ „РАКИЛА КОТАРОВ ВУКА“, ЛАЗАРЕВАЦ
  3. ПУ „11.АПРИЛ“ ВРТИЋ „ПОЛЕТАРАЦ“

–          ЗБИРНИ РАНГ:

1. ПУ „11.АПРИЛ“ ВРТИЋ „СРНА“
  2. ПУ „11.АПРИЛ“ ВРТИЋ „СЛАВУЈ“
  3. ПУ „11.АПРИЛ“ ВРТИЋ „ПОЛЕТАРАЦ“

Резултати V Атлетског митингa  по дисциплинама у категорији основних школа :

–          Мини крос:

2. ОШ „ЛАЗА КОСТИЋ“
  3. ОШ „КРАЉ АЛЕКСАНДАР  I“

–          Мини спринт и препоне:

1. ОШ „НАДЕЖДА ПЕТРОВИЋ“
  2. ОШ „ИВАН ГУНДУЛИЋ“
  3. ОШ „МЛАДОСТ“

–          Збирни скок у даљ:

2. ОШ „ИВАН ГУНДУЛИЋ“
  3. ОШ „ЛАЗА КОСТИЋ“

–          Збирни ранг:

2. ОШ „ЛАЗА КОСТИЋ“
  3. ОШ „НАДЕЖДА ПЕТРОВИЋ“

У рекреативним паузама публику су  плесно-сценским тачкама поздравили малишани из вртића ПУ „11. април“:  „Чуперак“, „Врабац“ и „Лептирић“, као и хор ОШ „ЛАЗА КОСТИЋ“ и група Капоеира – Асоцијација Србије.

Овај велики спортски догађај срдачно су подржали  и познати родитељи чија деца похађају вртиће ПУ „11. април“- уметници, глумци, водитељи и певачи: Милан Громилић, Слобода Мићаловић, Иван Зељковић, Нела Михајловић, Срђан Милетић.

За сву децу су обезбеђене медаље и слатки пакети, а за победнике и пехари које су с поносом однели у своје вртиће.

ПЕТИ АТЛЕТСКИ МИТИНГ