Фестић 2010

Предшколска установа „11.април“ са представом „ Од великог праска до звезданог кола“, деце вртића „Врабац“ учествовала је на Другом фестивалу малих позоришних група јавних предшколских установа Црне Горе и региона у периоду од 23.-25.04.2010. године.

На овогодишњем фестивалу поред 16 јавних предшколских установа Црне Горе учествовале су и предшколске установе из Србије ( Београд – ПУ „11.април“), Хрватске ( Осјек – Дјечји вртић „Пчелица“) и Републике Српске (Центар за предшколско васпитање и образовање Бања Лука).

Овогодишњи фестивал био је приказ дечијег уметничког стваралаштва и израза кроз плес, драмске игре и адаптацију дела познатих дечијих писаца и песника.

Наша Установа са представом „ Од великог праска до звезданог кола“, у  извођењу деце вртића „Врабац“, добила је Специјалну награду жирија за посебан допринос новом сценском изразу у предшколству.

Фестић