Отварање реновираног вртића „Љубичица“

Предшколска установа «11.април», отворила је реновиран простор вртића «Љубичица» који се налази у најстаријем насељу Новог Београда – Бежанији у Војвођанској улици бр. 72.

Вртић «Љубичица» смештен је у згради саграђеној још 1861. године, чија се намена годинама мењала од школе, војне касарне, амбуланте, задружног магацина, стамбене зграде до вртића 1961. године.

Ушушкан уз околне породичне куће, двориште цркве Светог Ђорђа, Основну школу «Милан Ракић», овај вртић представља спону прошлости, традиције и садашњег тренутка овог места, наспрам новоизграђених стамбених зграда и солитера модерног Новог Београда.

Кроз вртић «Љубичица» прошло је много генерација деце, који су сада родитељи, и своје малишане доводе у овај сада предивни амбијент.

Вртић је реновиран ове године, тако да по својој опремљености представља функционалан и савремен простор, који окупља шездесетак малишана узраста од 3 до 6,5 година.