ПРЕДШКОЛЦИ У БЕОГРАДСКОЈ ФИЛХАРМОНИЈИ

У периоду од 16. до 19. октобра 2018. године, предшколци из свих вртића наше Установе имали су прилику да посете Београдску филхармонију и присуствују концерту „Карневал животиња“, Камија Сен-Санса.
Наступ оркерстра, кога је кроз овај узбудљиви музички сафари, водио млади немачки диригент, Феликс Миденбергер, био је у потпуности прилагођен деци предшколског узраста.
Између нумера, водитељи програма помагали су деци да, кроз загонетне најаве и рецитације, погоде која ће следећа животиња бити музички дочарана у духовитој Сен-Сансовој свити.
Велику пажњу деце изазвале су и изузетно живописне и ефектне фотографије животиња у природном окружењу, које су се смењивале на видео биму, док је оркерстар свирао.
Предшколци су се са концерта вратили у вртиће пуни утисака, које су пренели на папир, представљајући оловкама и бојицаама све што су током посете филхармонији доживели.