ХI ШАХОВСКИ ТУРНИР ПРЕДШКОЛСКЕ УСТАНОВЕ „11. АПРИЛ“, НОВИ БЕОГРАД

Предшколска установа  ,,11. aприл“  у оквиру активности предвиђених  Планом и Програмом рада установе, организује Шаховски турнир, у циљу развијања и неговања дечјег интересовања за друштвене игре и партнерских односа  деце предшколског узраста.

ХI Шаховски турнир одржан је 18.05.2017. год. у вртићу „Сунце“ са почетком у 17 часова. Учествовало је 30 екипа из новобеоградских врића, ПУ „Лазаревац“ и вртићи из Земуна  и Сремчице.  По пропозицијама, играло се 5 кола по швајцарском систему са темпом игре од 10 минута за целу партију.

Шаховски турнир свечано је отворио хор ПУ „11. април“ химном „Шах је права чаролија“. Манифестација је почела говором добродошлице директорке ПУ „11.април“, госпође Мирјане Секулић.

Младим шахистима, родитељима, васпитачима обратио се и међународни судија Шаховског савеза Србије, господин Небојша Баралић, који традиционално, са судијама Шаховског савеза Србије пружа несебичну подршку организацији турнира и младим шахистима

Прво место освојила су  деца из вртића „ЛАСТАВИЦА“  Андрија Марчић и Марко Живић

Друго место  деца из вртића „ПЧЕЛИЦА“ Иван Петровић и Андреј Деура

Треће место  деца из вртића „СРНА“   Новак Цаковић и Филип Марковић