10.ШАХОВСКИ ТУРНИР НОВОБЕОГРАДСКИХ ПРЕДШКОЛАЦА

product-1346788690Chess_Titans_IconПредшколска установа „11.април“, 18.маја 2016.године организовала је традиционални, десети по реду, шаховски турнир новобеоградских предшколаца.

На турниру је учествовало је 38 екипа, уз новобеоградске вртиће, учествовали су и гости из ПУ „Чукарица“, ПУ „Лазаревац“ и ПУ „Земун“. По пропозицијама играло се 5 кола по швајцарском систему са темпом игре од 10 минута за целу партију.

Шаховски турнир свечано је отворио хор ПУ „11.април“ химном „Шах је права чаролија“. Младим шахистима, родитељима, васпитачима обратили су се Снежана Ђурић, градски сектретар за образовање, Мирјана Секулић, директор ПУ „11.април“ и Небојша Баралић, главни судија турнира.

Прво место припало је вртићу „Срна“, друго место вртићу „Ластавица“, док је треће место освојила екипа вртића „Полетарац“.