Ликовна активност „Буђење раног пролећа“ у вртићу „Наша радост“

У сусрет пролећу, предшколци вртића „Наша радост“ истраживали су различите ликовне технике . Уз помоћ креде и  шећерне воде деца су на хамеру цртала  „Пролећну ливаду“.  Техником декупаж предшколци су старе кутије украшавали салветама са пролећним мотивима. Истраживали су шта се дешава када дрвеним штапићима и прстима прелазе по хамеру који је премазан лепком.  Такође, деца су сликала и на паус папиру тушевима у боји и увиђала шта настаје.  На различитим материјалима (тканини, дисковима, стаклу..) сликали су темперама, бојама за стакло и фломастерима. Ове активности су имале за циљ да подрже истраживачке тенденције код деце, пробуде и подрже дечју креативност и њено испољавање. Активност је протекла у веселој и разиграној атмосфери.