Рад са децом је више од посла, захтева посвећеност, одговорност, спремност за стално учење и професионални развој.

Сараднице на пословима превентивне здравствене заштите и неге у Предшколској установи „11. април“ Нови Београд, представиле су нашу установу на Националном конгресу Савеза удружења медицинских сестара предшколских установа Србије, који је одржан у Сјеници од14. до 17. маја 2026. године. XXIX стручни сусрети за област превентивне здравствене заштите, је била прилика да се прикажу примери добре праксе наше Установе, и да се размене драгоцена искуства са колегиницама и колегама из предшколских установа широм Србије

Посебно смо поносни када рад и залагање буду препознати од стране деце, родитеља, наших колега, сарадника и струковних удружења. Ове године на Стручним сусретима Савез удружења медицинских сестара Србије  доделио је плакету „Вера Мутић“ Јелени Димић медицинској сестри васпитачу за посебан допринос струци и афирмацији професије медицинске сестре, унапређивању њених професионалних компетенција и активним дугогодишњим учешћем у свим активностима струковног удружења, а посебно признање додоељено је Виолети Воштинић  за унапређење професионалних компетенција у области превентивне здравствене заштите. Ова два значајна признања  нашим запосленима уручио је помоћник министра просвете за предшколско и основно образовање и васпитање Иван Ћилерџић.