Дечје васкршње чаролије 2022

Mанифестацијa “Дечје васкршње чаролије”, коју традиционално организује удружење „Пријатељи деце Палилуле“, под покровитељством Скупштине града Београда и Српске православне цркве,  већ годинама окупља децу из београдских предшколских установа и школа око традиционалног обичаја декорисања јаја пред велики хришћански празник, Ускрс

Како ова манифестација у први план ставља поштовање православне  традиције,  неговање оригиналног дечјег ликовног израза и успостављање пријатељских односа међу децом,  предшколска установа  „11. Април“се увек радо одазивала позиву организатора.

Наш овогодишњи креативни тим, који се издвајао добим расположењем, бројношћу и креативношћу у осликавању јаја, у различитим техникама, материјалима и форматима, чинили су предшколци из вртића „Тесла – наука за живот“, заједно са својим васпитачима.

Да ово весело празнично дружење у дворишту Конака кнегиње Љубице  постане посебно за све присутне, допринело је и присуство  Његове Светости  Патријарха српског,  г. Порфирија.

Предшколци из вртића „Тесла – наука за живот“ искористили су  прилику да Патријарху уруче поклон – слику храма Св. Саве, коју су сами осликали, а њихов леп гест је обрадовао све учеснике, а нарочито самог Патријарха.

Најуспешнији радови изложени су, по завршетку радионице  у галерији РТС.

Честитамо свим излагачима из наше установе на запаженом учешћу на овој лепој манифестацији и оригиналним радовима.