„ПЕТЛИЋ“ -Посета кадета Војне академије

У оквиру пројекта „Војна академија“ којим се баве деца у групи у години пред полазак у школу вртића „Петлић“ организована је посета мајора и 3 кадета (будући инжењер електротехнике, пилот и пешадинац) са Војне академије. Одговарали су на дечја питања о упису на Војну академију, како и где вежбају, које вежбе највише раде, да ли се умарају и како проводе време на академији (да ли су окитили јелку и украсили простор). Гости су нам приказали пар видео клипова о томе како се спремају кадети, научили нас стројевом кораку, као и како се поздрављају и формирају врсту. Испричали су нам да су кадети вредни и да марљиво уче, да морају да буду добри људи и прави другари једни другима.
Деца су посебно била фасцинирана униформама и капама. Научили су да постоје различите униформе и више врста капа (беретка, шапка).
Захвалили су нам што смо их позвали у госте и позвали нас да крајем јануара ми њих посетимо на Војној академији.