МЕЂУНАРОДНА ИЗЛОЖБА

Међународна дечија изложба лепих уметности „Лидице 2021“

Предшколска установа „11. Април“  и ове године учествује на међународној дечијој изложба лепих уметности „ Лидице 2021“, коју традиционално организује Министарство културе Републике Чешке у сарадњи са Меморијалом Лидице и  комисијом Републике Чешке за сарадњу са Унеском. Иложба у Лидицама спада у ред најпознатијих смотри дечијег визуелног стваралаштва, која презентује и промовише радове деце у овој области изражавања из свих крајева света. Мотив робота и машина будућности, главна тема овогодишње изложбе,  често су извор интересовања деце предшколског узраста, па инспирације  и стваралачеке игре ни овог пута није фалило. Међу бројним занимљивим и експресивним дечијим радовима, комисија у саставу: Ана Бућан, психолог, Светлана Самарџић, васпитач и Татјана Иванишевић Радојковић, педагог за ликовно, за слање на конкурс изабрала је следеће:

Аутор: Ања Цвејић, године: 6, Техника: оловке у боји Васпитач: Маријана Тодоровић, Срећко Матејић Вртић: “Лептирић

Аутор: Мане Момчиловић године: 6 Техника: зграфито Васпитачи: Јованка Чубриловић, Драгана Опсеница, Невена Мандић Вртић: “Бисер

Аутор : Вук Илијев године: 6 Техника: комбинована Васпитач: Радослава Тољић Бојић Вртић: “Маслачак”

Аутор: Марта Бујак Године: 6 Техника: фломастери Васпитач: Наташа Ђаковић И Ана Матић Вртић: “Пчелица”

Аутор: Стефан Ивановић Године: 6 Техника: оловке у боји Васпитач: Гордана Шуша И Слободанка Божић Вртић: “Бисер

Нашим креативним предшколцима желимо успех на међународној изложби.