„ЧУПЕРАК“ – САМОПОШТОВАЊЕ

У циљу развијања самопоштовања код деце, у вртићу „Чуперак“, у предшколској групи 1, организована је активност у којој су деца уз помоћ вунице „плела“ мрежу подршке, љубави и пријатељства. Кроз активност су се деца оснажила као индивидуе, а у томе им је помогла припадност групи – снага заједништва и потпоре. Деца су у првом делу активности имала задатак да држећи клупко себе представе именом и презименом, као и да наведу оно што је за њих у животу важно . Деца су наводила особе које су за њих значајне, њихове љубимце, омиљене играчке. Говорила су да им је битно што су здрави, вољени… Говорили су о стварима које добро раде. Додавали су клупко вунице другу поред себе. Када су се сва деца представила , имала су други задатак, да откотрљају клупко до детета коме су желела да упуте лепу  реч везано за  понашање, пријатељство, за нешто што то дете лепо ради… У завршном делу, деца су се представила са активношћу, у којој сматрају да су најуспешнија. На крају активности , дечја лица су била озарена, а деца су рекла да се осећају одлично и срећно.