„СРНА“ – ГЕОМЕТРИЈСКИ ОБЛИЦИ

„ГЕОМЕТРИЈСКИ ОБЛИЦИ“

предшколска група-

У оквиру плана васпитно-образовног рада предвиђеног припремним предшколским програмом, у петак 11.12.2020., реализована је активност на тему „Геометријски облици“. Деца су у оквиру активности утврдила своја знања о геометријским облицима кроз два различита задатка. Први задатак био је да се, коришћењем пластичних геометријских облика, исцртају одговарајући облици на припремљеним тракама од разнобојних папира. Затим, деца су имала задатак да исцртане облике исеку и распореде на радни листић према одговарајућем облику и боји.

Кроз ову активност, деца су првенствено развијала фину моторику шаке и координацију „око-рука“ неопходне за развијање вештине писања. Такође, циљ ове активности био је и општи интелектуални развој детета, утврђивање знања о бојама и геометријским облицима, развој способности класификације према боји и облику, вештине пажње и концентрације.