ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ У ПУ „11. АПРИЛ“

ПУ „11. април“ се традиционално прикључује обележавању манифестације „Дани европске баштине“, трудећи се да, активностима примереним предшколском узрасту, укаже деци на значај познавања и очувања културног, историјског и природног наслеђа наше и других земаља.
Тема овогодишњих манифестације је:
Европска година културне баштине – Уметност дељења
СЕПТЕМБАР 2018.
Наша Предшколска установа је и ове године, током месеца септембра, припремила низ активности, које ће децу подстаћи да, кроз игру, истраже своје културно окружење и у њему пронађу европску димензију.
Програм ће се одвијати у три групе радионица у оквиру којих ће се сваки вртић определити за одређене садржаје, на основу афинитета, могућности или специфичности објекта.
-Европске разгледнице У оквиру које деца, кроз различите активности, упознају земље Европе.
-Србија којом се поносим
У којој деца истражујуу културну и природну баштину Србије
-Игралиште Европа
Спортске и друге игре у којима учествују родитељи, васпитачи и деца
(Надметања у спортовима и играма деце и одраслих, карактеристичним за поједине земље Европе,
Игре које (ни)смо заборавили -традиционалне игре деце и одраслих: ластиш, кликери, навлачење конопца, школице, орјентиринг…)
Области за истраживање: уметност (архитектура, сликарство, скулптура, музика…), спорт, наука језик, обичаји, стари занати, ношња, географски положај, биљни и животињски свет, гастрономија…
Продукте истраживања деца и васпитачи представиће родитељима, кроз изложбе фотографија, едукативе паноe, изложбе дечијих ликовних радова, модне ревије, музичко сценске наступе… у холовима, аријумима или двориштима вртића.
Програм активности који су осмислили васпитачи и стручни сарадници у вртићу „Тесла-наука за живот“ наћи ће се ове године и на званичном програму Скупштине Града и биће отворен за посетиоце.
ПРОГРАМ АКТИВНОСТИ У ВРТИЋУ „ТЕСЛА-НАУКА ЗА ЖИВОТ“ 28.09.2018.ГОДИНЕ:
28.09.2018. ГОДИНЕ У 10 ЧАСОВА:

1. „Наслеђе за децу“-радионица коју реализујемо у сарадњи са Заводом за заштиту споменика, у преподневним сатима у 10h, за децу предшколских група у вртића;
2. Спортске радионице:„Игралиште – Европа“- надметања у спортовима и играма деце и одраслих карактеристичним за поједине земље Европе:
– „Игре које (ни)смо заборавили“- традиционалне игре деце и одраслих: ластиш, кликери, навлачење конопца, школице;
– „Потрага за благом“-организовање игре орјентиринг, у којима се прате одређени трагови и решавају задаци да би седошло до циља, са темом везаном за европску и нашу културну и природнубаштину;
3. Ликовна радионица: „Сликамо као најпознатији сликари Европе“- ликовно стваралаштво деце

28.09.2018. ГОДИНЕ У 17 ЧАСОВА:
1. Музичко сценски наступ : музичко плесни програм у извођењу деце вртића, приказ традиционалних игара, музикеи ношње из различитих крајева Европе у 17h;
2. Изложбе и радионице:
-„Европа на длану“- изложба дечијих радова- велика мапа Европе са макетама најпознатијих грађевина (заједнички радсвих група у вртићу);
-„Београд којим се поносим“-изложба фотографија- које су сачинили родитељи са својом децом познатих грађевина, споменика културе, или природе Београда, са наведеним подацима о грађевини, или споменику;
– „Играчке из других земаља“- продукти настали на радионицама деце и родитеља;

Тим за сарадњу са друштвеном средином