НОВОБЕОГРАСКИ ПРЕДШКОЛЦИ У БЕОГРАДСКОЈ ФИЛХАРМОНИЈИ

У периоду од 13. до 19. октобра 2017. године, у седам различитих термина, деца предшколских група из двадесет три вртића наше установе, присустовала су концерту „Путовање миша Мије“ у Београдској филхармонији, са својим васпитачима и стручним сарадницима.
Пратећи авантуре цртаног јунака, миша Мије, наши предшколци су се отиснули на музичко путовање Европом. Уживали су у неким од најпознатијих дела композитора као што су Жорж Бизе, Ђузепе Верди, Росини, Бетовен и Стеван Христић, откривајући понешто о свакој земљи коју су кроз музику и причу посетили.
Ове изузетне нумере класичне музике у извођењу најбољег симфонијског оркестра, оставиле су на децу снажан утисак. Са великом пажњом предшколци су пратили све што се догађа на сцени, реагујући дириговањем, пљескањем у ритму мелодије и бурним аплаузима.
По повратку у своје вртиће преносили су утиске млађим другарима и васпитачима, цртали поједине инструменте и преслушавали неке од нумера које су чули на концерту.
Било је ово једно лепо искуство за све предшколце.