ПРВА НАГРАДА ВРТИЋУ „ИСТОК“ – НАЈЛЕПШЕ ЗЕЛЕНИЛО ПРЕДШКОЛСКЕ УСТАНОВЕ

ЈКП “Зеленило-Београд”, Београд, доделило је прву награду вртићу „Исток“, Предшколске установе „11. април“ Нови Београд, за категорију најлепше уређено двориште предшколске установе, у  акцији „За зеленији Београд“.

Вртић „Исток“ је место заједничког живљења деце, њихових породица и васпитача. Вртићу „Исток“, као васпитно образовној институцији је важно да код деце гради позитиван и проактиван однос у очувању природе, екологији и усвајању животног стила где је зеленило важно за квалитет живота. Децу укључујемо у све акције важне за њихово непосредно окружење – двориште вртића, учествују са својим васпитачима и родитељима у акцијама озелењавања, и настављају да брину о зеленилу и цвећу које их окружује. На тај начин, деци постаје веома важно да њихово непосредно окружење буде што зелениje, уређено, чисто и лепо. Вредности везане за очување и бригу о природи деца преносе и у своје породице и шире окружење и постоју еколошки активни и освешћени грађани нашег града.