ДЕЧЈЕ ВАСКРШЊЕ ЧАРОЛИЈЕ

Наша установа се већ дуги  низ година радо одазива позиву  на учешће  на манифестацији “Дечје васкршње чаролије“, која пред велики хришћански празник, Ускрс, окупља децу из београдских школа и предшколских установа око традиционалног обичаја декорисања јаја. Организована од стране удружења „Пријатељи деце Палилуле“, под покровитељством Скупштине града Београда и Српске православне цркве, ова манифестација у први план ставља поштовање православне  традиције, неговање оригиналног дечјег ликовног израза и успостављање пријатељских односа међу децом. Због околности изазваних епидемијом вируса Ковид 19, осликавање јаја ове године  није организовано уживо, а дечији радови изложени у галерији РТС-а одабрани су путем ликовног конкурса. Отварању изложбе присуствовала је и Његова Светост  Патријарх српски г. Порфирије. На  веселој смотри најоригиналније осликаних јаја нашло се и неколико маштовитих креација из наше установе, која је своје учешће ове године  крунисала и вредним наградама. У категорији најуспелији ликовни рад са ускршњом темом, награду је освојио предшколац Богдан Лукић из вртића „Лане“ , док су Уна Мајсторовић и Искра Обреновић из старије групе вртића „Маја“ освојиле награду у категорији најуспелије осликано јаје. Честитамо свим излагачима и добитницима награда из наше установе на учешћу на овој лепој манифестацији и успеху који нас је све обрадовао.