„СРНА“ – ПТИЦЕ

„Птице селице и станарице“

-предшколска група, „Срна“

У току месеца новембра предшколска група из вртића „Срна“ је предано и марљиво изучавала животињски свет. Кроз приче, басне, рецитације, драматизације деца су се упознала са занимљивостима о медведу, јежу, лисици, веверици, птицама…

Последњу недељу новембра посветили су птицама селицама и станарицама које су деци приближене кроз различите игролике активности. Између осталог, оно што им је највише привукло пажњу јесте креативна активност „Кућица за птице“. Примењивањем комбиноване технике (темпере, лепак, маказе, дрвене боје) деца су правила кућице за птице станарице на папиру. Циљ оваквих активности јесте развој емпатије код деце, способност децентрације, развој ситне моторике, графомоторике, као и детаљније упознавање са живим светом око нас.