„ЧИГРА“ ПРИЧЕ И ПЕСМЕ

У среду 13.3.2019. године у вртићу „Чигра“ одржане су угледне активности за све вртићке групе. Те активности настале су као логичан след активности које су реализоване од почетка школске године. Тема је била: „ Приче и песме наших аутора као мотив дечијег стваралаштва“. Кроз активности смо обухватили све методичке области: млађа група – методику физичког васпитања, средња 1 – методику упознавања околине, средња 2 – методику музичког васпитања, старија – методику почетних математичких појмова и предшколска – методику развоја говора. За мотивацију послужиле су нам песме и приче Љубивоја Ршумовића, Јована Јовановића Змаја и Бране Црнчевића. Ове активности су реализоване успешно на велико задовољство деце, васпитача и гостију који су их посматрали. Планирамо да нам до краја школске године акценат буде на дечијем стваралаштву.