У ПОСЕТИ МУЗЕЈИМА

Велики број деце и васпитача из предшколских и старијих група готово свих вртића наше установе определио се, током друге половине маја и прве половине јуна, за посету неком од београдских музеја, јавних институција, или излетишта, у складу са својим плaном и програмом.

Па су тако у Музеј науке и технике, са својим васпитачима, ишла деца из вртића: „Маја“, „Срна“, „Маслачак“, „Петлић“;
У Етнографски музеј ишли су деца вртића: „Лане“, „Бајка“ и „Љубичица“;
У музеј ваздухопловства ишли су вртићи: „Полетарац“, „Балончићи“ и „Исток“;
У музеј Николе Тесле ишла су деца из вртића „Драган Лаковић“.
Деца средњих, старијих и предшколских група из вртића „Бисер“, „Тесла и „Врабац“ посетила су Аду Циганлију.
У Ботаничкој башти била су деца старијих и предшколских група из вртића: „Пчелица“, „М.М. Ајнштајн“, „Шврћа“, „Срећко“, „Лептирић“, „Весна“, „Чигра“, „Наша радост“ и „Сунцокрет.
Претшколска група из вртића „Тесла“ посетила је Авалу.
Вртићи „Петлић“ и „Маја„ посетили су Добровољно ватрогасно друштво у Земуну.

Посете су, по оцени васпитача, биле корисно и пријатно искусто за сву децу. Обилазак јавних паркова као што су Ада Циганлија и Авала, протекли су у ведрој, спортској атмосвери, а садржаји са којима су се деца сусретала у музејима и Ботаничкој башти, изазвали су велику пажњу и интересовање код њих. Сва вођења кроз изложбене поставке, од стране кустоса, била су прилагођени узрасту, па је то за децу била лепа прилика да на непосредан, а понекад чак и забаван начин прошире своја знања стечена у врићу и породици.