Логопедска радионица – „Гимнастика за мозак“

Поводом обележавања Априлских дана установе у дворишту вртића “Сунцокрет”, 18.04.2018. је одржана логопедска радионица под називом ”Гимнастика за мозак-Brain gym”. Учествовали су родитељи млађе, средње, старије и предшколске групе. Вежбе које смо радили:“Слон”, “Размрдавање прстића”, “Укрштено ходање”,”Прелажење преко средње линије тела” ,“Цик-Цак”, “Жонглирање са обручем”, “Шешир за размишљање”, “Удица”, “Уши нос-унакрсно”, “Речитост”, “Игра са балонима”. Након гимнастике за мозак децу су чекали задаци на столовима као и предлози за родитеље како да наставе гимнастику код куће и тако код свог детета јачају леву и десну хемисферу мозга.
Радионица је конципирана тако да се родитељима пруже нове идеје како да осмишљено проведу време са својим дететом у кућним условима. Радионицу реализовале васпитачице Николина Јокић и Марија Кокановић у сарадњи са логопедом Мајом Каран.