Посете музејима у оквиру манифестације „Дани европске баштине“

Предшколци из вртића „Весна“, “Балончићи“ и „Петлић“ посетили су Етнографски музеј и Музеј науке и технике у оквиру манифестације „Дани европске баштине“.

Уз помоћ кустоса који су нас, као добри домаћини, провели кроз све одаје музеја, одговарајући на безброј дечијих питања, сазнали смо: Како су радили фрижидер и бојлер у време док није било струје, чему је служила тестија, зашто су некада невесте прекривале своју одећу дукатима и многе друге занимљивости о начину живота наших предака.

У научној играоници Музеја науке и технике опробали смо се у гађању ваздушним топом, проверили какав нам је центар за равнотежу и сазнали колико би смо били тешки да живимо на Меркуру, Марсу, или Јупитеру.

По повратку из музеја, узбуђени предшколци пренели су својим другарима из вртића све што су видели и сазнали кроз цртеже, фотографије и причу.